Magic Sponge – rewelacyjne gąbki z Aliexpress

Jedną z najpopularniejszych rzeczy kupowanych na Aliexpress są gąbki z melaminy. Służą do czyszczenia różnych powierzchni jedynie przy użyciu wody. Najczęściej występują pod nazwą Magic Sponge, a ich magia polega na tym, że bez użycia jakiejkolwiek chemii usuwają wyjątkowo trudne zabrudzenia.

Zamówienie Magic Sponge

Swoją „pakę” magicznych gąbek zamówiłem na Aliexpress. Uznałem, że cena jest na tyle atrakcyjna, że można zaryzykować zakup 100 sztuk.

Na dostawę musiałem czekać ok. 3 tygodni. Paczka przyszła za pomocą Poczty Polskiej:

Magic Sponge z Aliexpress - paczka

Zawartość prezentowała się natomiast tak:

Magic Sponge z Aliexpress - zawartość paczki

Dopiero po rozpakowaniu paczki uzmysłowiłem sobie, że sto gąbek to jednak całkiem sporo i zacząłem się obawiać, czy będą do czegokolwiek przydatne.

Magic Sponge w działaniu

Sama Magic Sponge na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym szczególnym. Z wyglądu jest to najzwyklejsza biała gąbka przypominająca te, które możemy kupić w każdym sklepie z chemią.

Magic Sponge z Aliexpress - wygląd gąbki

Gąbka ta jednak tylko wygląda zwyczajnie. Jej działanie można spokojnie nazwać magicznym.

Magic Sponge naprawdę potrafi zdziałać cuda usuwając zabrudzenia bez użycia detergentów. Wystarczy ją zwilżyć wodą.

Magic Sponge z Aliexpress - czyszczenie gąbką

Biorąc pod uwagę, ze nie używamy żadnych dodatkowych chemikaliów, jest to rozwiązanie niezwykle ekologiczne. Docenią je również osoby uczulone na detergenty.

Gąbka rewelacyjnie sprawdza się w trakcie sprzątania armatury, kabin prysznicowych, ceramiki i wielu innych twardych powierzchni.

Można usuwać nią zabrudzenia ze ścian i mebli.

Nadaje się do czyszczenia kuchni, w tym kuchenek gazowych.

W moim przypadku Magic Sponge najlepiej sprawdził się przy usuwaniu osadu z mydła, którego przez długi czas nie byłem w stanie usunąć z kabiny prysznicowej:

Magic Sponge z Aliexpress - czyszczenie gąbką parawanu

Gąbka rewelacyjnie poradziła sobie z zabrudzeniami, które nie schodziły nawet przy użyciu różnych detergentów.

Magic Sponge z Aliexpress - efekty zmywania gąbką

Magic Sponge – podsumowanie

Biorąc pod uwagę śmieszną wręcz cenę tych gąbek, można spokojnie stwierdzić, że faktycznie są magiczne. Bez użycia jakichkolwiek detergentów potrafią zdziałać cuda. Mają właściwie tylko jedną wadę – są praktycznie jednorazowe.

Magic Sponge z Aliexpress - porównanie gąbki zużytej z nową

Po użyciu – gąbki nieodwracalnie tracą swój kształt i raczej do niczego się już nie nadadzą. Tak więc, wbrew pozorom ten ogromny zapas gąbek, który kupiłem uda się wykorzystać całkiem szybko. W tym miejscu warto dodać, że gąbki Magic Sponge na Aliexpress różnią się grubością. Mój zestaw zawierał gąbki o wymiarach: 10 x 6 x 2 cm. Jest to najpopularniejszy rozmiar, ale dostępne są zarówno grubsze, jak i cieńsze. W mojej ocenie nie warto jednak kupować tych cieńszych, bo bardzo szybko się zużyją. Warto również dodać, że gąbki Magic Sponge można również ciąć na mniejsze.

Gąbki Magic Sponge mogę Wam spokojnie polecić, gdyż przydadzą się w każdym domu.

2 komentarze

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *