Painting by numbers – czyli stwórz własne arcydzieło

Czy nie chcielibyście udekorować swoich ścian własną twórczością, którą z dumą zaprezentujecie gościom? Pewnie wiele osób o tym marzy. Niestety nie każdy ma wystarczająco dużo talentu. Jest jednak sposób, aby każdy z nas bardzo szybko zamienił się w prawdziwego malarza – artystę. Ten sposób to painting by numbers, czyli malowanie po numerach. Dzięki tej metodzie każdy może namalować naprawdę piękny obraz – wystarczy wydać kilkadziesiąt złotych na Aliexpress i dołożyć trochę własnego czasu.

Painting by numbers – czyli stwórz własne arcydzieło - malowanie

Painting by numbers – na czym to polega?

Ale o co tak naprawdę chodzi z tym malowaniem po numerach? Painting by numbers to w gruncie rzeczy malowanka w dużej mierze nawiązująca do tych, które możemy kojarzyć z dzieciństwa. Obraz jest już w gruncie rzeczy gotowy, my musimy go jedynie namalować. W zestawie otrzymujemy płótno z narysowanymi konturami oraz licznymi numerkami, które odpowiadają konkretnym kolorom. Na te płótno musimy nanieść farby, które są dołączone i odpowiednio ponumerowane.

Painting by numbers – czyli stwórz własne arcydzieło - płótno z numerkami

Dzieło sztuki i sposób na relaks

Samo malowanie czasami zajmuje sporo czasu jest to jednak dobra metoda na uspokojenie i twórcze spędzenie czasu. Malowanie daje też dużo satysfakcji, gdyż ostateczny efekt naszej pracy jest zdumiewający. Obraz po namalowaniu wygląda jak prawdziwe dzieło sztuki, którym spokojnie możemy udekorować mieszkanie.

Painting by numbers – czyli stwórz własne arcydzieło - kot po namalowaniu

Malowanie po numerach w praktyce

W zestawie poza płótnem i farbami otrzymujemy pędzelki oraz zdjęcie przedstawiające efekt końcowy. Możecie mieć wątpliwości, czy taki efekt ostatecznie uzyskacie, jednak musicie wiedzieć, że jest to jak najbardziej możliwe. Wystarczy trochę staranności oraz sporo czasu. Dostępne obrazy są o różnym stopniu trudności, a od stopnia trudności w dużej mierze zależy ilość czasu potrzebnego na malowanie.

Painting by numbers – czyli stwórz własne arcydzieło - malowanie jelenia

Po namalowaniu obraz możemy oprawić w dowolny sposób, jednak jeżeli nie mamy innego pomysłu, możemy zamówić odpowiednią ramę (najczęściej drewnianą) razem z zestawem do malowania.

Painting by numbers – czyli stwórz własne arcydzieło - zestawy z ramkami

Painting by numbers na Aliexpress

Zdecydowanie najbogatszą ofertę zestawów do malowania po numerach znajdziemy na Aliexpress.com. Są tam dosłownie setki obrazów do wyboru. Ponadto te same wzory oferowane są często przez wielu sprzedawców. Konkurencja jest spora, a ceny niezwykle atrakcyjne. Z reguły kształtują się w przedziale 5-10 dolarów. Za dodatkowe $5 kupimy też ramę.

Serdecznie polecam wszystkim niespełnionym artystom 🙂

Jeden komentarz

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *